Atrakcje okolicy

Poronin

 Wieś przylegająca do Zakopanego - najwyżej położonego miasta w Polsce (750–1100 m n.p.m.). Zakopane usytuowane jest w wąskiej kotlinie pomiędzy Tatrami a pasmem Gubałówki. O jego wyjątkowości decydują przede wszystkim Tatry objęte ochroną przez Tatrzański Park Narodowy, góralski folklor i malownicza drewniana architektura. To nie tylko zimowa stolica Polski i centrum góralszczyzny. Od ponad stu lat miasto jest ośrodkiem życia kulturalnego, dającym natchnienie licznym artystom. Słynne i warte odwiedzenia miejsca Zakopanego to przede wszystkim: Krupówki – jedna z najsłynniejszych ulic w Polsce, kościół parafialny Najświętszej Rodziny, pełen figur, obrazów i malowideł, Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego, Willa Atma, ulica Kościeliska, cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Stary Kościółek, Willa Koliba – pierwszy dom wybudowany w stylu zakopiańskim według projektu Stanisława Witkiewicza, Dom Pod Jedlami – perła stylu zakopiańskiego.

Atrakcje w bliskości Poronianki:

Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik  

w Zakopanem - Olczy (ul. Piszczory 13). Sanktuarium opiekują się Księża Misjonarze św. Wincentego a Paulo. Sanktuarium mieści się5 km od naszego domu wczasowego.

Wyciągi narciarskie

 Najbliżej bo zaledwie 500 m. od naszego domu znajduje się wyciąg narciarski Galicowa Grapa, nieco dalej, bo zaledwie 2,5 km znajduje się duży kompleks narciarski Suche-SKI oraz 3,5 km od obiektu Harenda

Baseny termalne

Gorący Potok, Termy Szaflary oddalone 6 km od DW Poronianka oraz Baseny Termalne Bukowina w odległości  8 km od obiektu i kompleks Bania 16 km

 ***

Na Zakopanem świat się nie kończy. Podczas odpoczynku na Podhalu warto pamiętać, że także w sąsiednich miejscowościach na turystów (ale też górali) czeka sporo atrakcji. Jedną z nich jest pasjonująca impreza "Poroniańskie Lato",21-24 Lipca 2016r.

 


Zapraszamy na atrakcje i wydarzenia w Poroninie oraz pobliskich miejscowościach

9.VII.2016r. XV Dzień Pstrąga w miejscowości Biały Dunajec. Jednym z jego elementów jest KONKURS NA NAJLEPSZĄ POTRAWĘ Z PSTRĄGA PRZYRZĄDZONEGO NA OGNIU. W tym roku nieco zmieniono jego formułę. Uczestnicy muszą wykazać się umiejętnością gotowania w naturze, wykorzystując grille i ogniska, bez profesjonalnego wyposażenia restauracyjnego!. Festyn.
10.VII.2016r. XVII Wybory Nojśwarniyjsyj Górolecki miejscowość Biały Dunajec. Grabienie i układanie siana na ostrewki, kręcenie powrozu czy szatkowanie i deptanie kapusty - to tylko niektóre konkurencje jakie muszą przejść kandydatki do tytułu Nojśwarniyjsyj Górolecki. Dziewcząt z całego Podhala rywalizuje w Białym Dunajcu o koronę najrezolutniejszej góralki. Festyn.
17.VII.2016r. Międzynarodowy Piknik Sportowy XIII Dunajeckie Granie. Piknik Sportowy „Dunajeckie Granie” - organizowany przez klub „Biali” Biały Dunajec. Głównym punktem programu jest turniej piłkarski zaproszonych drużyn oraz występy zespołów regionalnych i koncerty zespołów muzycznych.
17.07 ETAP 6  Szósty, królewski etap 73. Tour de Pologne to bez wątpienia najcięższa przeprawa w całym wyścigu. Tradycyjna runda została w tym roku nieco zmieniona. W efekcie kolarze będą walczyć aż na piętnastu górskich premiach! Wystartują z BUKOVINA Resort i pięciokrotnie pokonają rundę o długości 38,9 kilometrów. Na każdej z nich będą się wspinać na Ząb, Ścianę BUKOVINA i Wierch Rusiński, który jest nowością na tegorocznej trasie. A na deser finisz pod górę w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie przed dwoma laty w pięknym stylu zwyciężył Rafał Majka.
21-24.VII.2016r. 42 Poroniańskie Lato”-  Poronin. Poroniańskie Lato to duża folklorystyczna impreza, która łączy w sobie promocję miasta z wydarzeniami kulturalnymi. Podczas trwania kilkudniowej imprezy, każdego roku odbywają się liczne występy i koncerty artystów z Polski i zagranicy. Ponadto, odbywają się też wtedy różnego rodzaju prezentacje, targi i wystawy. Ze względu na dużą popularność imprezy, a także to, że rokrocznie zrzesza ona liczną publiczność, Poroniańskie Lato na stałe weszło do miejscowego imprez. Aby poczuć niepowtarzalny klimat i móc podziwiać krajobrazy górskie, zachęcamy do odwiedzin Poronina zaledwie 200m od centrum.
22.VII.2016 Odpust w Poroninie
25-31.VII2016r. Światowe Dni Młodzieży. Poronianka znajduje się w niewielkiej odległości od stacji PKP oraz przystanku PKS z bezpośrednim połączeniem do Krakowa.
11-15.VIII.2016 VII Europejskie Targi Produktów Regionalnych” –  Dolna Rówień Krupowa, Zakopane
14.VIII.2016 XV Dzień Misia Miodu i Bartników miejscowość Poronin. To kolejna impreza z cyklu Tatrzańskich Wici. Impreza już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Podhala. Stanowi doskonałą okazję do promocji regionu oraz niewątpliwą atrakcję turystyczną. Impreza rozpoczęła się otwarciem Targów Miodowych i kiermaszu Twórców Ludowych. O godz. 11:00 w kościele parafialnym w Poroninie odbyła się Msza Święta w oprawie góralskiej z udziałem pszczelarzy. Co roku najważniejszym elementem Dnia Misia jest wybór Podhalańskiej Królowej Miodu, wiele konkursów i zabaw oraz możliwość zakupu wyrobów pszczelarskiech z pasieki, jak również ubrań góralskich czy biżuterii, a na zakończenie festyn na wolnym powietrzu. 
19-26.VIII.2016r. 48. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich odbędzie się w dniach 19-26 sierpnia 2016 roku.